Connect with us

Брајтон го задржува Митома до 2027 година

Брајтон направи голем чекор откако клубот се пофали со новиот договор на Каору Митома.
Јапонецот беше незапирлив во последните месеци и стана интересен за големите европски клубови.

Освен гигантите на Островот, интерес за правата на фудбалерот покажа и Барселона.

Договорот ќе го задржи крилниот напаѓач во клубот до 2027 година.

Каору Митома од почетокот на сезоната забележа три гола и четири асистенции во сите натпреварувања.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови