Connect with us

Борусија Дортмунд го сопре победничкиот налет на Баер Леверкузен (ВИДЕО)

Баер Леверкузен по подолг период не успеа да победи. Борусија Дортмунд дојде на гости и успеа да освои бод против лидерот играјќи 1-1.

Риерсон во петтата минута донесе водство за „милионерите“, а Баер Леверкузен спаси бод со голот на Бонифејс во 79.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови