Connect with us

Борха и Трајкоски потпишаа за Борец

Македонскиот прволигаш Борец ги обезбеди првите две засилувања во пресрет на зимскиот преоден рок. Нови аквизиции на велешкиот тим се Александер Борха од Пелистер и Лука Трајкоски од Тиквеш. 

Борха треба да биде засилување за дефанзивниот дел од тимот на Горазд Михајлов, а Лука Трајкоски ќе ја зголеми конкуренцијата во навалниот ред. Од Борец замина интернационалецот Никола Радовиќ. 

      

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови