Connect with us

Борец убедлив против грчкиот тим Килкисиакос

Македонскиот прволигаш Борец го одигра првиот пријателски натпревар на подготовките во Грција. Тимот на Горазд Михајлов славеше убедлив триумф (0-3) против грчкиот тим Килкисиакос.
Борец поведе со голот на Никола Прелчец, вториот погодок беше дело на Емил Абаз, а конечниот резултат го постави Џемаил Ибрахимовиќ. До крајот на подготовките во Грција, Борец ќе одигра уште два контролни натпревари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови