Connect with us

Борец го победи Аполон Серес на вториот тест во Грција

Во вториот пријателски натпревар на подготовките во Грција, фудбалерите на Борец славеа со 2-1 против грчкиот третолигаш Аполон Серес.

Стрелци на головите за велешани беа Радовиќ и Прелчец, во натпревар во кој македонскиот тим целосно доминираше на теренот.

Претходно, на првиот тест во Грција, Борец го победи и Килкисиакос со 3-0.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови