Connect with us

Боби Божиновски и Мартин Ковачев остануваат во Македонија ЃП уште една сезона

Македонија Ѓорче Петров успеа да ги задржи најискусните фудбалери и за новиот шампионат, иако претходно се соочи со неколку заминувања. Капитенот Боби Божиновски и бугарскиот интернационалец Мартин Ковачев остануваат „лавови“ и следната сезона.

Тие се договорија со раководството на клубот за продолжување на соработката за уште една година.
Претходно, нови договори потпишаа и Филиповски и Адем. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови