Connect with us

Бобан Николов потпиша за Шериф Тираспол: Магијата на ЛШ го привлече македонскиот репрезентативец

Од Италија – во Молдавија. Бобан Николов е нов член на молдавскиот клуб Шериф Тираспол. Тој потпиша договор со Шериф, пред се поради предизвикот што го носи Лигата на шампионите.

Шериф Тираспол е пред портите на групната фаза во Лигата на шампионите откако претходно го елиминира српскиот првак Црвена Звезда, а има огромна предност (3-0) и против хрватскиот шампион Динамо Загреб.

Advertisement

Facebook

Тимови