Connect with us

Бејтулаи: Шкендија ја најде вистинската форма

Шкендија е лидер на табелата, има четири бода предност во однос на најблиските конкуренти, а капитенот Егзон Бајтулаи вели дека тимот од Тетово ја најде вистинската форма кон крајот на есента.  

„Среќни сме, забележавме три последовни победи, но и имавме одлични изданија. Заслужено сме на врвот“, изјави Бејтулаи.

Шкендија во слдното коло ја очекување гостување во Струмица и дуел со тимот на Академија Пандев.

„Нема лесни натпревари во Првата лига и свесни сме за предизвикот што не очекува в недела. Имаме два дена да се одмориме и добро да се подготвиме за продолжување на позитивната серија“ , истакна капитенот на Шкендија.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови