Connect with us

Барди: Заслужено победивме, тешко е да се игра против Малта која само се брани

Фудбалската репрезентација на Македонија оствари триумф (2-1) над Малта на отворањето на квалификациите за ЕВРО 2024.


Елмас и Чурлинов стрелаа, а Барди во финишот ја погоди гредата.

„Мислам дека заслужено победивме. Бевме подобри, постигнавме два гола, можевме и повеќе. Мора да одиме чекор по чекор. Првиот чекор беше успешен, искрено очекувам да играме уште подобро против Украина и против Англија. Тешко е да се игра против Малта која само се брани. Сакам да им се заблагодарам и на навивачите за поддршката што ја имавме на овој натпревар“, изјави Енис Барди.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови