Connect with us

Баерн го отпушти Нагелсман, доаѓа Тухел?

Германскиот гигант Баерн Минхен му даде отказ на тренерот Џулијан Нагелсман. Откако баварскиот клуб го загуби првото место на табелата во Бундес-лигата, донесена е одлука за разделба.

Германските медиуми најавуваат дека нов тренер треба да биде Томас Тухел, екс тренерот на Челси и на Борусија Дортмунд.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови