Connect with us

Асистентот на Нагелсман упаднал во собата на судиите по елиминацијата од Шпанија

Крајот на драматичниот натпревар од ЕВРО 2024 меѓу Шпанија и Германија вчера, не поминал без скандали.

Помошникот на селекторот на Германија, Џулијан Нагелсман, и поранешниот репрезентативец – Сандро Вагнер, изразил големо незадоволство кон главниот судија Ентони Тејлор.

Според “Билд”, асистентот упаднал во собата на судиите по крајот на средбата, и силно го навредувал англискиот судија.

Претензиите на Вагнер биле главно за недосудениот пенал за Германија во продолженијата за игра со рака на Марк Кукуреља. Ситуацијата предизвика многу дискусии, а Германија прими втор гол во 119. минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови