Connect with us

Ансу Фати ќе паузира три месеци поради повреда на мускулот

Тренерот на Брајтон, Роберто де Зерби, ја потврди тешката повреда на Ансу Фати, а веќе се знае и колкав период фудбалерот ќе отсуствува од терените.


Шпанскиот талент од „Ла Масија“ ќе отсуствува најмалку три месеци по повредата на мускулот со која се здоби на мечот против Нотингем Форест.

Ова е уште еден многу тежок удар за младиот талент кој се измачи со бројни престои во болница во последните години.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови