Connect with us

Ангелче Тимовски го засили Гостивар

Новиот прволигаш Гостивар не застанува со трансферите. Нов фудбалер на гостиварци е Ангелче Тимовски, кој доаѓа од редовите на Шкупи. Тој треба да ја засили конкуренцијата во тимот на Мурат Дабан на десната бековска позиција.

Тимовски во минатото беше дел од Шкендија и од Силекс, а има настапувано и за Победа.

Тој треба да биде големо засилување за Госривар во претстојната сезона.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови