Connect with us

Анес Хот најново засилување за Пелистер

Македонскиот прволигаш Пелистер ангажираше уште едно ново име во пресрет на враќањето во елитата. Нов член на „зелено-белите“ е српскиот интернационалец Анес Хот. Тој доаѓа од тимот на Нови Пазар. Во кариерата има настапувано и за уште неколку српски нисколигаши.

Анес Хот им се придружува на Давор Талески, Ѓорѓи Танушев, Дарко Илиески, Валентин Кочоски, Кристијан Николовски, Иван Пејаковиќ, кои исто така ова лето пристигнаа под „Тумбе кафе“.  

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови