Connect with us

Александар Таневски се врати на кормилото на Македонија ЃП

Македонија ЃП го именува Александар Таневски за нов шеф на стручниот штаб по разделбата со Жикица Таневски. Тој денеска ќе го одржи првиот тренинг со тимот, а веќе в среда ќе биде на клупата на дуелот против Пелистер.

Македонија ЃП е во трка за излез на европска сцена, има еден бод предност во однос на Струга Трим Лум и планира да ја сочува таа предност до крајот.

„Го именувавме Александар Таневски за нов шеф на стручниот штаб. Со него ја почнавме авантурата кон Европа и повторно сега имаме план да излеземе на меѓународна сцена“, изјави Благоја Коцевски, првиот оперативец на клубот, за МАКФУДБАЛ.

Македонија ЃП в среда го пречекува Пелистер во 30.коло од Првата фудбалска лига.

Advertisement

Facebook

Тимови