Connect with us

Акраповиќ со насмевка ја почна новата тренерска одисеја во Шкендија (ФОТО)

Бруно Акраповиќ ја презеде палката на актуелниот првак Шкедија и првиот тренинг го одржа со насмевка на лицето, запознавајќи се со фудбалерите. Тој најави дека ќе се обиде веднаш да влијае на мотивацијата на играчите, со оглед дека тие го имаат потребниот шампионски квалитет.

Шкендија имаше очаен настап на европската сцена оваа сезона, ги загуби сите четири натпревари кои ги играше и беше експресно елиминирана од квалификациите на Лигата на шампионите и Конференциската лига на УЕФА.

Advertisement

Facebook

Тимови