Connect with us

Академија Пандев стартуваше со зимски подготовки, од 24.јануари се сели во Анталија

Академија Пандев денеска ги стартуваше подготовките за вториот дел од првенството во Првата лига. Тренерот Југослав Треновски на располагање веќе ги нема Марко Рајковиќ, Марио Маслаќ и Давид Денковски, а засега нови имиња во тимот се Ангел Гранчов и Ндуе Мујеци. Има најава и за уште неколку засилувања до крајот на преодниот рок.

Според програмата, првиот дел од подготовките ќе биде одработен во Струмица, а екипата на 24. јануари ќе замине за Анталија, каде ќе одигра шест контролни натпревари во периодот до 7. февруари.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови