Connect with us

Академија Пандев и Работнички в сабота го отвораат пролетниот дел од првенството

Академија Пандев и Работнички в сабота ќе го отворат пролетниот дел од првенството во Првата фудбалска лига. Воведниот меч од пролетната полусезона ќе биди директно пренесуван на телевизиските екрани на МТВ и на Арена Спорт.

Натпреварот од 19.коло е закажан за в сабота, со почеток во 14 часот.

В недела ќе се одиграа останатите пет натпревари, а а во фокусот е сепак „вечното“ дерби меѓу Вардар и Пелистер. Во Кратово, Силекс ќе се сретне со лидерот Шкендија, а останатите дуели се Борец – Шкупи, Струга Трим Љум – Македонија ЃП, Ренова – Беласица. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови