Connect with us

Жиру го препорача Пулишиќ во Милан

Напаѓачот на Милан, Оливие Жиру, верува дека крилниот напаѓач на Челси, Кристијан Пулишиќ, треба да се приклучи на тимот на „росонерите“. Во последните месеци неколку пати кружеше информација која го испрати Американецот во „Миланело“, но тоа не се случи.


„Мислам дека тоа е добра идеја. Пулишиќ има добра репутација во Европа. Тој е талентиран и вреден играч. Се сеќавам на моите моменти со него, тој не само што работеше, туку и најде време да нѐ забавува, да не насмее. На теренот, исто така успешно се најдовме“, изјави Жиру.


24-годишниот фудбалер оваа сезона одигра 21 натпревар во Премиер – лигата, со ефект од само еден гол и една асистенција.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови