Connect with us

Захов е нов голман на Беса

Искусниот голман Костадин Захов е нов член на новиот македонски прволигаш Беса. Тој минатата сезона бранеше за Воска Спорт откако дојде од Шкендија, а сега повторно ќе брани за дебитант во елитното фудбалско друштво.

Захов во кариерата бранеше и за Вардар, Брегалница, Хоризонт Турново и Шкендија.

Захов е второто засилување за Беса после Меџит Незири кој дојде од Струга ТЛ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови