Connect with us

Втора лига: Воска има охридско дерби, Гостивар на гости во Радовиш, Вардар против Тетекс

Лидерот Воска Спорт ќе ги одмери силите против Охрид во градското езерско дерби, а Гостивар има гостување во Радовиш против Детонит Плачковица. Најтрофејниот македонски клуб Вардар има пресметка против Тетекс на домашен терен, надевајќи се на „кикс“ на водечкиот двоец.

Пелистер во Битола ја пречекува Локомотива Пехчево, а Арсими ќе игра против Слога Виница.

Во Гевгелија, Кожуф ќе се сретне со Беласица, а Караорман ќе биде домаќин на Каменица Саса. Борец во Велес ќе ја пречека Беса.

Натпреварите од 28.коло во Втората лига се играат денеска, со почеток во 17 часот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови