Connect with us

Втора лига: Пелистер го пречекува Детонит, Беса домаќин на Каменица Саса

Второлигашката конкуренција продолжува со натпреварите од четвртото коло. Пелистер и Беса ќе имаат домашни искушенија.


„Пелистерци“ во Битола ќе го пречекаат тимот на Детонит Плачковица. И двете екипи досега имаа сигурен старт и по девет освоени бода. Оттаму се очекува интересен дуел на стадионот „Петар Милошевски“.

Беса сака нови три бода на мечот со Каменица Саса. Тетекс го пречекува Новаци, дека Башкими е домаќин на Беласица.

Во Охрид ќе гостува Вардар Неготино, а Скопје се среќава со Кожуф.

ДВОЈКИ ВТОРА ЛИГА, 4.КОЛО (16 часот)
ОХРИД ЛИХНИДОС – ВАРДАР НЕГОТИНО
СКОПЈЕ – КАРАОРМАН
АРЕСИМИ – КОЖУФ
ПЕЛИСТЕР – ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА
БЕСА – КАМЕНИЦА САСА
ТЕТЕКС – НОВАЦИ
БАШКИМИ – БЕЛАСИЦА
ПОБЕДА – ОСОГОВО

Standings provided by Sofascore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови