Connect with us

Втора лига: Беса подобра од Арсими, триумф на Пелистер во Охрид

Лидерот Беса на домашен терен оствари нов успех славејќи против Арсими со 2-0. Стрелци на головите беа Јасмин Мециновиќ и Албан Таипи.

Пелистер го прекина победничкиот чекор на Охрид и триумфираше со 1-3. Охриѓани поведоа, но Симеон Христов израмни во последните мигови од првиот дел. Потоа Јошески се погрижи за пресврт, а Охрид во судиското продолжение постигна и автогол за конечни 1-3.

Во Струмица, Беласица и Детонит Плачковица одиграа без голови.

Тетекс го победи Скопје со 2-0, а феноменален гол во четвртата минута постигна Рихан Зекири.

Победа на домашен терен загуби од Караорман со 1-2, а Башкими и Вардар Неготино ремизираа 1-1. Осогово го совлада Кожуф со 3-2. Новаци славеше против Каменица Саса со 1-0.

Standings provided by Sofascore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови