Connect with us

Втора лига: Беса и Пелистер според планот, пораз за Детонит

Лидерот Беса со победи го чува врвот на табелата во Втората лига. На домашен терен Беса славеше против со 3-0. Филип Алексовски го постигна водечкиот погодок, а во вториот дел Изаир Емини беше двоен стрелец, еден постигна од пенал.


Пелистер го победи Вардар Неготино со 3-1. Бојан Спиркоски и Ѓорѓи Танушев донесоа водство од 2-0, а третиот гол го постигна Здравески. Флорент Османи погоди за гостите од Вардар Неготино.

Башкими триумфира против Детонит Плачковица со 1-0. Стрелец на единствениот гол беше Ељмедин Ќаили во 65. минута.

Охрид со пресврт дојде до триумф против Беласица (2-1). Гостите поведоа преку Никола Талески, меѓутоа Дамјан Масевски бешѓе херојот на охриѓани.

Тетекс и Кожуф одиграа 1-1, а Осогово минимално славеше против Новаци (1-0). Победа со 2-1 триумфираше против Саса, а Арсими и Скопје ремизираа 1-1.

Standings provided by Sofascore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови