Connect with us

Втора лига: Беса и Пелистер гостуваат, Детонит и Беласица со домашни обврски

Беса и Пелистер гостуваат, Детонит и Беласица ќе играат дома. Третото коло во Втората лига ќе донесе нови возбудувања.

Беса гостува кај Новаци и е голем фаворит, а Пелистер ќе има тешко гостување во Каменица против Саса.

Детонит зеде залет и денеска го пречекува Арсими, а Беласица е домаќин на Тетекс.

Победа игра на домашен терен со Охрид, а Осогово во Кочани игра против Башкими.

ДВОЈКИ ВТОРА ЛИГА – 3.КОЛО (денеска, 16 часот)

САСА – ПЕЛИСТЕР

ПОБЕДА – ОХРИД

ОСОГОВО – БАШКИМИ

БЕЛАСИЦА – ТЕТЕКС

КАРАОРМАН – ВАРДАР (Н)

НОВАЦИ – БЕСА

ДЕТОНИТ – АРСИМИ

КОЖУФ – СКОПЈЕ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови