Connect with us

Воска поразена од Скендербег

Новиот прволигаш Воска го забележа првиот пораз во текот на подготовките. Во пријателски натпревар во Корча, Воска беше поразена од албанскиот тим Скендербег со 2-0.


Поранешниот шампион на Албанија двата гола ги постигна во првото полувреме.


Сепак,тренерот на Воска, Миљан Радовиќ, е задоволен од оваа проверка и вели дека полека тимот ја добива физиономијата што тој ја замислува.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови