Connect with us

ВИДЕО: Вардар падна од поранешниот вардарец Никола Серафимов

Поранешниот вардарец Никола Серафимов му пресуди на Вардар во осминафиналето на Купот на Македонија. Во 93.минута, по корнерот од левата страна што го изведе Трапановски, топката дојде до Серафимов, а тој со прецизен удар ја затресе мрежата.

Само секунди го делеа Вардар од изведување пенали, но Серафимов донесе важна победа за Академија Пандев (1-0) и пласман во четвртфиналето на Купот. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови