Connect with us

ВИДЕО: Цветаноски ја скрати радоста на „пандевци“ во 93. минута

Академија Пандев пропушти одлична можност да се доближи на само два бода од водечкиот Вардар, по ремито (1-1) со Струга ТЛ на домашен терен во 15. коло од ПМФЛ.

„Пандевци“ беа блиску до победата по погодокот на Рајковиќ во 68. минута…

Но, гостите со погодокот на Дејан Цветаноски во 93. минута успеаја да дојдат до бод.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови