Connect with us

ВИДЕО: Првенчето на Бобан Николов во ЛШ

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов на најдобар можен начин ја заокружи групната фаза од Лигата а шампионите со Шериф Тираспол. Во ремито против Шахтјор Доњецк (1-1) тој го постигна израмнувачкиот погодок во 93.минута. Тоа негов прв гол во елитното европско клупско натпреварување.

Шериф Тираспол и Бобан Николов сега продолжуваат со настапи во Лигата на Европа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови