Connect with us

ВИДЕО: Пејаковиќ повторно херој на Пелистер

Пелистер ја оствари третата последовна победа. По минималниот триумф на гости против Струга ТЛ (0-1), тимот на Димитар Капинковски слави повторно идентично, со 1-0 и против Борец. Идентичен е и стрелецот, Иван Пејаковиќ, кој погоди во првиот дел и полека се претвора во вистински херој на битолскиот прволигаш. 

Сега Пелистер многу полесно дише кога е опстанокот во прашање…

Advertisement

Facebook

Тимови