Connect with us

ВИДЕО: Голем кикс на голманот Талески, Филип Петковски донесе предност за Вардар

Вардар поведе во вечното дерби со Пелистер со 1-0 уште во третата минута. Голманот на гостите Талески излета во празно да игра со глава надвор од шеснаесетникот, но напаѓачот на Вардар, Филип Петковски беше побрз и успеа да ја упати топката во небранетата мрежа. 

Вардар го искористи киксот на Талески и има водство од самиот старт…
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови