Connect with us

(ВИДЕО) Елмас и другарите го кренаа пехарот: Наполи го доби шампионскиот трофеј

По 33 години, шампионскиот пехар е повторно за Наполи. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас и соиграчите го кренаа трофејот откако заслужено ја освоија титулата во Серија А оваа сезона.

По денешниот триумф (2-0) над Сампдорија, пехарот и златните медали официјално им беа предадени на „наполитанците“. Капитенот Ди Лоренцо го крена шампионскиот пехар високо, за делириум на стадионот „Диего Армандо Марадона“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови