Connect with us

ВИДЕО: „Бомбата“ на Мицевски и младиот Лука Станковски ја одбележаа градската пресметка меѓу Вардар и Работнички

Работнички и Вардар ги поделија бодовите во 71. градска пресметка во историјата, ремизирајќи 1-1 на националната арена „Тодор Проевски“.

Вардар поведе со „бомбата“ на Дарко Мицевски по одличното проигрување од Филип Петковски во 59. минута од средбата.

„Романтичарите“ израмнија со голот на 17-годишниот Лука Станковски во 76. минута.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови