Connect with us

ВИДЕО: Блажевски шутира, Ѓуриќ ја „пушти“ низ нозе – и тепачка!

Вардар на неверојатен начин успеа да спаси бод на гостувањето во Струга играјќи 2-2. Дејан Блажевски во седмата минута од судиското продолжение изведе слободен удар, шутираше по средината на голот, но Урош Ѓуриќ лошо интервенираше, топката му се лизна низ раце, мина низ неговоте нозе и заврши во мрежата.

Голема радост за вардарци, Блажевски во јуриш кон својата клупа, а потоа и инцидент во кој учествуваше и тренерот на голманите на Струга ТЛ, Фатмир Весели. Се случи општа тепачка која за среќа брзо беше прекината…

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови