Connect with us

ВИДЕО: Акција од учебник во 92. минута – Адем донесе победа за Македонија ЃП

Македонија ЃП преку акција во три потези која во 92. минута ја реализираше нововлезениот Ермедин Адем дојдоа до триумф од 2-1 против Работнички во 1. коло од новата сезона во ПМФЛ.

Претходно, „лавовите“ поведоа со голот на Боби Божиновски во 40. минута…

Работнички израмни со убавиот погодок на младиот Димитар Тодоровски во 55. минута кој извонредно реализираше откосо од непосредна близина.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови