Connect with us

Вест Хем го врати Тотенхем на поразите (ВИДЕО)

Тотенхем го доживеа четвртиот пораз во последните пет натпревари во Премиер – лигата откако загуби на домашен терен од Вест Хем со 1-2. Лондонското дерби му припадна на тимот на Дејвид Мојес, кој направи пресврт на овој меч.

Кристијан Ромеро во 11.минута го доведе Тотенхем во водство, но израмни Џерод Боувен во 52.минута.

Победничкиот гол за Вест Хем го постигна Џејмс Ворд-Праус во 74.минута од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови