Connect with us

Вест Хем го елиминира Манчестер Јунајтед од Лига купот на Англија (ВИДЕО)

Вест Хем им сервираше одмазда на фудбалерите на Манчестер јунајтед (0-1) во Лига Купот, триумфирајќи на „Олд Трафорд“. Ланзини погоди во деветтата минута, а „ѓаволите“ не успеаја да возвратат до самиот крај.

Арсенал славеше со 3-0 против Вимблдон со головите на Лаказет, Смит – Роу и Нкетаја.

Лестер го совлада Милвол со 2-0 со головите на Лукман и Ихеаначо.

Advertisement

Facebook

Тимови