Connect with us

Вардар во желба за продолжување на триумфалната низа: По бодови и во Струга

Најтрофејниот македонски клуб е цврсто решен со продолжување на низата без пораз во домашниот шампионат да ја зачува предноста на врвот од табелата во Првата македонска фудбалска лига и по гостувањето против Струга Трим Лум во 14. коло.

„Вардарци“ гостуваат во Струга носени од желбата за продолжување на низата од 12 едноподруго натпревари без пораз, иако повеќе од свесни дека ги очекува тешка задача против тим кој игра одлично на домашен терен.

Академија Пандев, пак, се соочува со сериозни проблеми со повредени фудбалери но верува дека може да извлече позитивен резултат на гостувањето против Ренова во Тетово.

Интересен дуел се очекува и во Велес каде Борец ја пречекува Македонија ЃП. Велешани не знаат за пораз пред своите навивачи верувајќи дека така ќе остане и по оваа рунда натпревари.

ПРВА ЛИГА – 14. КОЛО (денеска, 13 ч.)
Струга: СТРУГА ТЛ – ВАРДАР
Кратово: СИЛЕКС – ШКУПИ
Тетово: РЕНОВА – АК. ПАНДЕВ
Велес: БОРЕЦ – МАКЕДОНИЈА ЃП

УТРЕ (13 ч.)
Скопје: РАБОТНИЧКИ – ШКЕНДИЈА

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови