Connect with us

Вардар против истоимениот тим од Форино го отвора 1/16-финалето од Купот на Македонија

Со гостувањето на Вардар против второлигашот Вардар од Форино стартуваат 1/16-финалните натпревари од Купот на Македонија. „Вардарци“ во единствениот денешен дуел ќе гостуваат во Гостивар каде ќе се игра дуелот со истоимениот тим од Форино.

Сосема е јасно дека избраниците на Александар Васоски се апсолутни фаворити пред пресметката, но сето тоа ќе мора да го потврдат на терен.

Останатите натпревари од 1/16-финалето се играат утре.

КУП НА МАКЕДОНИЈА – 1/16-ФИНАЛЕ (денеска, 15:30 ч.)

Гостивар: ВАРДАР ФОРИНО – ВАРДАР

УТРЕ (15:30 ч.)

Охрид: ОХРИД – РЕНОВА

Кратово: СИЛЕКС – ТЕТЕКС

Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – ПОБЕДА

Битола: ПЕЛИСТЕР – ЉУБОТЕН

Македонска каменица: КАМЕНИЦА САСА – БОРЕЦ

Гостивар: ГОСТИВАР – ТИКВЕШ

Кичево: ВЕЛАЗЕРИМИ – РАБОТНИЧКИ

Велешта: ВЕЛЕШТА – КОЖУФ

Виница: СЛОГА – ШКУПИ

Росоман: РОСОМАН – БЕЛАСИЦА

Штип: КИТ ГО – СКОПЈЕ (18 ч.)

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови