Connect with us

Вардар поразен од Хајдук Сплит во Анталија

Најтрофејниот македонски клуб Вардар со пораз ги отвори пријателските натпревари во Анталија. Вардарци загубија од Хајдук Сплит со 3-1, иако по првиот дел имаа водство со голот на Дарко Мицевски. Тој во 12.минута успеа да ја затресе мрежата на хрватскиот тим.

Во вториот дел, сепак, Хајдук Сплит направи пресврт. Леон Крековиќ во 73.минута донесе израмнување, Теклиќ се погрижи за пресврт во 82.минута, а а Крековиќ три минути подоцна со втор гол го постави конечниот епилог на мечот.        

Тренерот на Вардар, Александар Васоски, го стартуваше дуелот со следниот состав: Гачевски, Тошевски, Ѓурковски, Новак, Брдаровски, Велковски, Мицевски, Реџепи, Игнатов, Цветаноски, Ибиши. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови