Connect with us

Триумф за Ренова, реми за Академија Пандев и за Струга ТЛ

Ренова ја оствари втората победа на зимските подготовки совладувајќи го српскиот тим Јагодина со 2-1. Ремзифаик Селмани беше стрелец на првиот гол за „гипсарите“, а дебитански погодок во дресот на Ренова постигна и засилувањето од Колумбија, Џон Еди Мена Перез.     

Академија Пандев ремизираше со косовскиот прволигаш Арберија (1-1) на првиот тест на подготовките во Анталија, а единствениот погодок за македонскиот прволигаш го постигна Марјан Радески.

Струга ТЛ ремизираше без голови против второлигашот Велешта.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови