Connect with us

Трајковски со триумф дебитираше за Хајдук (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски вечерва на „Пољуд“ го имаше своето деби во дресот на Хајдук Сплит. Тој влезе во игра во 58.минута, а Хајдук славеше со 1-0 против Локомотива Загреб. Стрелец на голот беше Суад Сахити, некогашниот играч на Работнички.

Во дресот на Локомотива Загреб настапи Фета Фетаи, младински репрезентативец кој од Работнички замина во хрватскиот клуб.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови