Connect with us

Тотенхем преку Фулам, до врвот во Премиер-лигата (ВИДЕО)

Тотенхем продолжува со фантастични игри во Премиер-лигата оваа сезона. Под раководство на менаџерот Анге Постекоглу, тимот го бележи најдобриот старт во клупската историја, откако вечерва стигна до седмата победа во девет одиграни натпревари.

Тотенхем сега е на врвот на табелата со 23 бода, по триумфот од 2-0 над Фулам.

Хјонг – Мин Сон го постигна првиот гол во 36.минута, а во второто полувреме погоди и Џек Медисон во 54.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови