Connect with us

Тодор Тодороски потпиша за Сумгаит

Македонскиот репрезентативец Тодор Тодороски потпиша за Сумгајт, прволигашот од Азербејџан. Тој замина од Серед и реши да ја прифати понудата за преселба во Азербејџан.
Тодороски претходно во кариерата настапуваше за Вардар, Металург, Кожуф, 11 Октомври, Раднички Ниш, Осијек, Шибеник, Серед.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови