Connect with us

Тен Хаг: Се радувам за добрата игра на Хари Мегваер

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, беше задоволен од играта на Хари Мегваер во вчерашната победа над Шефилд Јунајтед со 1-2.


„Тој одигра точно како што сакавме“, изјави Ерик тен Хаг.

Хари Мегваер летово беше на прагот на трансфер, но остана во клубот и сѐ појасно е дека почнува да си ја враќа самодовербата.

Минатата сезона тој беше цел на силни критики поради своите игри во дресот на Манчестер Јунајтед.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови