Connect with us

Суперкомпјутерот предвиде кој ќе го освои трофејот на ЕВРО 2024

Суперкомпјутерот на „Bettingexpert“ предвидува кој ќе победи на УЕФА ЕВРО 2024. Веста дефинитивно е добра за навивачите на Англија.

Суперкомпјутерот им дава 19% шанси на „трите лава“ да го освојат турнирот кој летово ќе се одржи во Германија.

Суперкомпјутерот, исто така, пресмета дека тимот на Герет Саутгејт има 31% шанси да стигне до финалето, 48% шанси да стигне во големата четворка. Се предвидува дека Англија има 97% шанси да се квалификува во нокаут-фазата.

Суперкомпјутерот предвидува дека Франција ќе се покаже многу добро на УЕФА ЕВРО 2024 со 18% шанси за победа и 30% шанси за пласман во финалето.

Машината ги предвиде и можностите на двократниот шампион Германија (15% шанси за победа), Шпанија (12% шанси за победа), Португалија (10% шанси за победа) и Италија (7% шанси за победа).

Четири селекции добија 1% шанса за конечен успех, додека 10 добија 0% шанса, вклучувајќи ги Шкотска, Полска, Унгарија, Словачка и Грузија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови