Connect with us

Суперкомпјутерот откри кој ќе ја освои Лигата на шампионите оваа сезона

Медиумите на Островот го искористија услугите на Суперкомпјутер за да го пресметаат победникот во годинашното издание во Лигата на шампионите. Изненадувањето вели дека Арсенал има најмногу шанси да се израдува на трофејот во елитното европско клупско натпреварување.


Суперкомпјутерот со податоците, резултатите, бодовите и постигнатите голови, од групната фаза на ЛШ пресмета дека Арсенал има најголеми шанси за освојување на пехарот. Веднаш зад „топчиите“ е актуелниот шампион Манчестер сити.


Не се мали шансите и на Баерн Минхен и на Реал Мадрид.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови