Connect with us

Стружани со пресврт победија против Вардар Форино на „генералката“ пред новата сезона

Струга Трим Лум со пресврт триумфираше со 3-2 против второлигашот Вардар Форино на последниот пријателски натпревар пред стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Стружани имаа негатива од 1-2 на полувремето, но со два гола во второто полувреме стигнаа до пресврт победа. Вардар Форинот поведе со 0-2 со головите на Аријан Ејупи во 11. и во 16. минута, но потоа следеше комплетниот пресврт.

Во првото коло од новата сезона во Првата лига, на 9. август Струга Трим Лум гостува на Ренова во Тетово.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови