Connect with us

Стружани и вторпат поразени со 0-2 во Анталија

Струга Трим Лум загуби од полскиот прволигаш Арка од Гдиња на вториот пријателски натпревар за време на подготовките во Анталија.

Стружани загубија со 0-2 од Полјаците кои до победата дојдоа со головите на Маркуш од пенал во 34. минута, и Вилчински во 77. минута.

Претходно, како што е познато, Струга ТЛ загуби со идентични 0-2 и од Ахал од Туркменистан.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови