Connect with us

Струга ТЛ веднаш тестираше, ја победи Велешта

Македонскиот прволигаш Струга Трим Лум еден ден по одложувањето на некомплетното прво пролетно коло, одлучи да одигра тест натпревар со второлигашот Велешта. Тимот на Срѓан Захариевски победи со 1-0, со голот на Абдулхади Јахја. 

Струга Трим Лум вчера требаше да ја пречека Македонија ЃП на домашен терен, но поради обилните врнежи од снег натпреварите беа одложени и ќе се одиграат следниот викенд.    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови